Ünye OSB’yi, Bakan Varank yerinde inceledi

Ünye OSB’yi, Bakan Varank yerinde inceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ünye’ye geldi, Organize Sanayi alanında incelemelerde bulundu.

Yüklenici Firma sahibine burada devam eden alt yapı çalışmalarının ne zaman biteceğini soran Bakan Varank, 2022 Kasım ayına biteceği sözü aldı.

Ardından Ünye sahilinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Varank Ünye’den ayrıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Ordu ziyaretindeki ilk durağı Ünye Organize Sanayi Bölgesi alanı oldu. Burada Ünye OSB Müdürü Ahmet Canan Ocak’ı dinleyen Bakan Varank, OSB’de  inşaat çalışmasını tamamlayıp üretime başlayan firmalar ile inşaat çalışması devam eden firmalarla hakkında bilgi aldı.

Alt yapı çalışmaları Kasım sonuna bitecek

Daha sonra Ünye OSB altyapı çalışmaları yüklenici firma sahibi Cevat Güven ile bir süre sohbet eden Bakan Varank, çalışmaların ne zaman biteceğini sordu.

Cevat Güven, kendisinin Ünyeli olduğunu ve bu işi almaktaki tek amacının şehrine hizmet etmek olduğunu belirterek, Kasım ayının sonunda çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

Sahilde vatandaşlarla sohbet etti

OSB’deki incelemeleri sonrası işletmeciliğini Ünye Belediyesinin yaptığı Tilla Çay Bahçesi’nde  bir süre çay molası veren Bakan Varank, ardından sahilde yürüyüp Ünyelilerle bir araya geldi, sohbet etti.

Damada altın hediye…

Sahil bandında karşılaştığı çocuklara oyuncak, gençlere kitap hediye eden Bakan Varank, Ünye Asmalı Bahçe Kafe’de nişan töreni düzenleyen gençlere mutluluk dileyen Bakan Varank, damada altın hediye etti.

Ünyelilere dondurma ikram etti

Ünye Yüzüncüyıl Tesislerinde dondurma tezgahının başına geçen Bakan Varank, vatandaşlara dondurma ikram etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Fatsa ve Altınordu ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere Ünye’den ayrıldı.

Bakan Varank’ın Ünye ziyareti, Ordu Valisi Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, partililer, STK Başkan ve temsilcileri, iş insanları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.;Kaynak

28.03.2024
37
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.